4.3.2021

Jak světlušky a skautky pekly nejen dort

Společně se skautkami z našeho střediska bychom chtěly touto cestou poděkovat všem zdravotníkům – lékařům, sestřičkám, záchranářům – veškerému zdravotnímu personálu. Chtěly bychom vyjádřit naši vděčnost, úctu a podporu těmto hrdinům nevšedních dní.

Přestože jsme omezeni současnou neblahou situací na naše nejbližší a nejintimnější vztahy, nepřestávejme být vnímaví i vůči vzdálenějšímu okolí, nepřestávejme být společenští. Čím dál více si přeci jen uvědomujeme, že společnost potřebujeme, že nás definuje a že je pro nás blahodárná. Potěšení nám přináší, když děláme radost sami sobě svými činy. Ale snad více než jindy si nyní uvědomuje, že je „nutné“ jednat ne jen dovnitř, ale i ven – pryč z nás směrem k druhým. Tak se rozhlížejme kolem sebe, pokusme se vidět jiné světy a ty propojovat, nežít ve svém vlastním světě jen s vlastními pravidly.

My se inspirovaly jinými skautskými oddíly napříč Českou republikou, kteří se jakkoliv aktivně podílejí na pomoci během pandemie. Moc se nám zalíbila myšlenka pohostinnosti. Proto jsme se rozhodly zorganizovat (ne)společné pečení pro personál z Orlickoústecké nemocnice a pracovnice v charitě.

Jednoduše, kdo bude chtít, může připravit nějaké občerstvení – ať už klasickou všemi milovanou českou bábovku, „maminčin“ perník, roztomilé muffiny, jednohubky, pizza šnečky, zeleninový „talíř“ či cokoliv co koho napadne. Pokud budete mít zájem, můžete jim i napsat nějaký povzbudivý vzkaz, dopis, nebo namalovat obrázek

Rozhodly jsme se pro dva termíny předání. Krabice s dobrotami budeme shromažďovat v Urbance ve dnech 11. 3. a 8. 4., vždy od 17 do 18 hodin. Napište nám tedy, prosím, nejlépe do 8. 3., který z těchto termínů vám více vyhovuje. Zároveň vás chceme poprosit o to, aby byly buchty v papírových krabicích – tzn. takových, které už nebudete potřebovat vrátit.

Opět ale chceme zmínit, že tato aktivita je čistě dobrovolná a je pouze na vás, jestli se zapojíte, nebo ne.