21.3.2021

Přáníčka pro seniory do Domu s pečovatelskou službou

Pojďme společně udělat radost starým lidem, kterým současná pandemická situace postavila překážku při setkávání se svými blízkými. Každý z nás si nyní uvědomujeme, jak potřebujeme společnost, jak nám pomáhá cítit sounáležitost a žít s vědomím, že někam patříme. Ať už postrádáme fyzickou přítomnost druhého či chvíle naslouchání a bezprostředního přijetí našimi blízkými. Přesto snad můžeme předpokládat, že starším lidem se současnou situací vypořádává velmi těžce, hůře než nám. Nenacházejí tolik možností, kde by se mohli participovat, kde by se aktivně projevovali, kde by se cítili užiteční, kde by vnímali pocit uspokojení a radosti.

V druhých nacházíme častokrát odpověď na to, jací jsme my sami. Ne, že bychom hledali nějakou konkrétní odpověď na nedefinovatelnou otázku, spíše nám potvrzují svou reakcí vědomí nás samých. Ne nadarmo se metaforicky říká, že člověk žije, dokud existuje ve vzpomínkách druhých…Můžeme si to připomenout úplně jednoduše – nepřejeme si občas, aby nám napsal náš přítel? A jakou radost dokáže vytvořit doručený dopis či pohled…

Proto jsme se rozhodly vyzvat Vás k této aktivitě – k vytvoření přáníčka pro staré lidi v Domě s pečovatelskou službou, kteří také možná čekají, jako my všichni, že jim přijde pohled či pozdrav s pěkným slovem či obrázkem.

Nakreslete, namalujte, vytvořte přáníčko (jedno či více :)) a připojte pár sladkých slov, které pohladí po duši i neznámého člověka. Věříme, že nevadí, že přímo nevíme, komu se naše přáníčko dostane do ruky. Upřímně milá slova a radostné obrázky si snad najdou cestu k mnoha lidem.

Vaše hotová přáníčka vhazujte do krabice, která bude přímo pro tento účel umístěna u Urbanky. Vytvářet můžete od teď až do středečního poledne, 31. 3. 2021.

A pokud by vám scházely nápady, pro inspiraci přidáváme níže pár nápadů 🙂